Tatlı Tarifleri

Bu kış griple erken buluşanlara şifa niyetine 6 tarif!

13 Nisan 2017
Paylaş:

Camı pencereyi ısrarla aralık bıraktınız ya da annelerimizin deyimiyle yazın bittiğini kabul etmeyip, dışarıya hala artist gibi çıktınız, yemiyorsunuz ya da bilgisayara çok bakıyorsunuz diye mi şifayı kaptınız kim bilir! Neyse ki ilaç gibi tariflerimizle yanınızdayız.  

1

Barbunya çorbası

Gribin en iyi ilacı çorbadır. Barbunyanın faydaları da saymakla bitmez. O yüzden hiç başlamıyoruz. Siz en iyisi sıcacık Barbunya Çorbası’yla içinizi ısıtın.

2

Taze Fasulye Çorbası

Dikkat edin yemek olarak ‘taze fasulye’ değil Taze Fasulye Çorbası! Yemek olarak zaten hepimizin sevgilisi olan taze fasulyeyi bir de çorba olarak denemenin tam zamanı:

3

Sebzeli Güveç

Sebzeli güveç tam bir vitamin deposuyken biz bununla yetinmeyip içine bol baharat da ekledik ve ortaya efsane bir lezzet çıktı. Denemeyen çok şey kaybeder. :)

4

Ispanaklı Buğday Çorbası

Ispanak ve buğdayın gücü hep sizinle olsun, hastalıklar ve virüsler de kaçacak yer arasın inşallah. “Hasta olacak gibiyim” dediğiniz anlarda kurtarıcınız olmaya aday bu çorba için tarifimiz hemen burada:

5

Ispanaklı Kroket

Gribe karşı küçük kroketler yapın ve bu hastalıkla vedalaşın. Sonra ister keyifle pencereden yağmuru izleyin ister Instagram’da kahve fotoğrafı paylaşın. Tarif de hemen burada:

6

Bezelye mücveri

Mücvere getirdiğimiz bu yeni yaklaşım etrafınızdaki herkesi önce şok edecek sonra da yalvar yakar sizden tarifi isteyecekler. Bezelyenin mücverle uyumu için hemen tıklayın:

İlginizi Çekebilecek Listeler

ABONE OLUN!

Superbiyemek.com’dan size özel seçilmiş tarifler, yazılar, videolar her gün posta kutunuza gelsin.