Tatlı Tarifleri

Çocuklarınızı hastalıklara karşı kahraman yapacak 5 sebzeli tarif!

27 Temmuz 2017
Paylaş:

“Hapşırmaktan bıktım, okuldan çıktım, Oh ne acıktım.”

Anneler bilir! Sonbahar, miniklerimizin burunlarının aktığı mevsimdir. Hava değişiminin sebep olabileceği hastalıklara karşı çocuklarımızın vitamin ihtiyacını karşılamak da biz annelerin görevidir.

Sizin için hazırladığımız bu 5 lezzetli, sebzeli tariflerle işiniz çok kolay olacak. Şimdiden afiyet olsun!

1

Yeşil Orman Çorbası

Tarifimizin sürprizi, sonbahar çiçeğimiz karnabahar! Biz karnabaharsız sonbahar olmaz dedik ve size bu lezzet dolu tarifle geldik!

2

Ispanak Dolgulu Tavuk Göğsü

Çocuklarımız ıspanağı Temel Reis’in çizgi filmlerinden tanır ve bilirler ki en önemli özelliği güce güç katması. Peki siz, demir zengini ıspanağın diğer yapraklı sebzelerden çok daha fazla protein içerdiğini biliyor muydunuz? Ispanaklı bu tarifimizle bir taşla iki kuş vurmaya hazır mısınız?

3

Sebzeli Soğan Mıhlaması

Soğan çocuklarımızın favorisi olmasa da, biz onu leziz tariflerin içerisine saklamasını iyi biliriz! :) Soğan, hastalıklardan korunmaya karşı ciddi katkılarda bulunur ve hastalık durumunda iyileşme sürecini hızlandırır.

4

Mercimek Çorbası

Soframızın vazgeçilmezi ve doğal protein kaynağımız mercimek! Besleyiciliği ve doyuruculuğu ile tam çocuğunuzun damağına layık.

5

Sebzeli Kolay Kurabiye

Hamur işi deyip geçme! Burada sebzeler konuşuyor. Olur ya, miniklerimizin canı kurabiye çeker. Bu da kurabiyenin sağlıklı sonbahar versiyonu.

İlginizi Çekebilecek Listeler

ABONE OLUN!

Superbiyemek.com’dan size özel seçilmiş tarifler, yazılar, videolar her gün posta kutunuza gelsin.