Tatlı Tarifleri

Hala tanışmayanlar için süper sağlıklı 5 smoothie tarifi!

4 Ekim 2016
Paylaş:

Smoothie; böğürtlen, muz, vişne, çilek, frambuaz gibi meyveler veya meyve suları ile yoğurt, süt ve buz karışımından oluşan özellikle yaz sıcaklarında hem doyurucu hem de serinletici bir içecektir. Aynı zamanda içine koyacağınız meyve ve sebze kombinasyonları ile yaratıcılığınızı da arttırır. :) 

 Ama kendinizi kaptırıp bazı püf noktalarını da unutmayın. Mesela yeşil sebzeler kullanırken meyve miktarından çok yeşil sebze kullanmayın. Yoksa tatsız olur ve bir daha içmek istemeyebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız tüm malzemelerin soğuk olması gerekir. Blenderden geçirirken de en suluları en alta en sertleri de en üste koydunuz mu artık smoothie konusunda bir uzman sayılırsınız.

İster spordan sonra formunuzu korumak için, ister yemediğiniz sebzelerin vitaminini almak için.. İşte size kolaylıkla uygulayabileceğiniz 5 smoothie tarifi:

1

Ekşi ve tatlının muhteşem uyumu; Vişneli Smoothie

Olmaz demeyin, bu tarifi deneyin. Size ferahlık, lezzet ve enerji olarak geri dönecek!

2

Temel Reis bilse kesin içerdi; Ispanaklı Smoothie

Sebze – özellikle de ıspanak- sevmeyen büyük küçük herkes için geliyor...

3

Renkleri ile içmeden ferahlatır; Kivili Frambuazlı Smoothie

Sabahları işe gitmeden 5 dakikanızı ayırıp bu renkli smoothie ile güne başlayın, anında canlanın. Sonra gelsin toplantılar, revize talepleri gitsin raporlar..

4

Dondurma ile de yakışır; Böğürtlenli Smoothie

Etrafınızda üzgün, mutsuz birileri mi var, hemen bu tarifi yapıp ona ikram edin. Böğürtlenin mutluluk veren etkisi sayesinde yüzü gülsün. :)

5

Meyvelerin Gücü Adına; Orman Meyveli Yoğurtlu Smoothie

Onları zaten çok seviyoruz… Öyle küçük durduklarına da bakmayın, hepsi birer vitamin deposu. Haydi pamuk eller blendera!

İlginizi Çekebilecek Listeler