Tatlı Tarifleri

‘Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır’ sözünü doğrulan bu soğuk havalara özel 4 atıştırmalık!

25 Ocak 2018
Paylaş:

Mart gelince hemen bahar geldi sanıp ona göre giyinmeye başlıyoruz ama bazı günler kışı aratmayan soğuklar oluyor. ‘‘Böyle günlerde sıcak evimizde oturup film izlerken yanımızda lezzetli atıştırmalıklar olsa..’’ dediğinizi duyar gibiyiz :) Bu yüzden de sizin için bir atıştırmalık listesi hazırladık, ee ne diyelim: Afiyet olsun!

1

Garnitürlü Sebze Köftesi

Sebze düşkünlerinin dikkatine!!! Duyan gelmiş köftesi de diyebileceğimiz bol sebzeli ve sağlık kokan bu köfteyi yerken yanında yoğurt veya çeşitli dip soslarla tüketmeyi deneyin. Son soğuklara karşı direncinizi kaybetmeyin:

2

Kıymalı ve Karamelize Soğanlı Dilim Patates

Yemek yapmaya yeni başlayanlara seviye atlatacak bir tarif. Kızartmak yok, mutfak kokusu ve temizliği yok!!! Mutfakta hayat ne kolaymış diye düşündürecek bu keyifli tarifin tadını çıkartın, bu kolaylığın verdiği sıcaklık içinde soğuğun etkisini bile hissetmeyeceksiniz:

3

Mısırlı Enginar Salatası

Soğuklara karşı direncin ABC’si bu salata... A ve C vitamini açısından zengin olan enginarı B vitamini kaynağı olan mısırla birleştirince bakın neler oldu neler:

4

Ton Balıklı Patates Salatası

Hayatın pek çok tonu var, martın tonu da belirsiz bir sıcak bir soğuk... Bu havalar bizi mahvetmesin diye Ton balıklı Patates Salatası var:

İlginizi Çekebilecek Listeler

ABONE OLUN!

Superbiyemek.com’dan size özel seçilmiş tarifler, yazılar, videolar her gün posta kutunuza gelsin.