Tatlı Tarifleri

Siz yine de onları hafife almayın! Tek başına doyuracak 5 salata tarifi...

22 Temmuz 2016
Paylaş:

Kış boyunca hep ana yemeklerimize eşlik eden salataları yaz gelince başköşeye alanlardan mısınız, yoksa salata her daim sofranızın vazgeçilmezi mi?  İlk grup galiba daha kalabalık. Orada sıkışma olmasın, bir kısmınız ikinci gruba doğru ilerleyebilir mi lütfen?

Doğru malzemelerle yapılan bir salata hem doyurucu hem besleyici hem de lezzetli olabilir. Özellikle yaz aylarında gayet sağlıklı ve midenizi yormayacak bir öğün olarak menünüze ekleyebilirsiniz.

Buraya kadar okuyup fikri değişmeyenler aşağıdaki tariflere de bir göz atsın deriz, salatanın kıymetini bilenler çoktaan okumaya başladılar bile. :) 

1

Fasulye severler için salatasını da yaptık: Taze Fasulye Salatası

Taze fasulye sevgimiz tartışılmaz. Diğerleri alınmasın tabi ama sebzelerin en lezzetlisi olduğu söyleniyor. Bugüne kadar da hep yemeğini yedik şimdi sıra salatada.

2

Önce gözünüz doyacak; Mısırlı Şalgamlı Bulgur Salatası

Yüksek besin değerleri ile bir yanda bulgur, diğer yanda şalgam olursa ortaya da şahane bir salata çıkar. Şalgam ve bulgurun dansı sizi de harekete geçirecek.

3

Süper sağlıklı, süper besleyici; Dijon Hardallı Ton Balığı Salatası

Salatada zengin çeşitten vazgeçemeyenlerin beklentisini sonuna kadar karşılayacak. Pokemon oynamaktan vazgeçemeyenler için ise enerji deposu. Haydi tabana kuvvet.

4

Yaz gelince sofrada; Barbunyalı Yeşil Salata

Yemek için yaşayanların kıymetlisi barbunyayı sevmeyen kalmasın, yaz sofraların vazgeçilmezi olsun, damaklar şenlensin, duyanlar duymayanlara anlatsın…

5

Hızlı ve lezzetli: Karides Salatası

Çat kapı gelen misafire, açlığı tavan yapmış bünyelere, salatada bile deniz ürünlerinden vazgeçemeyenlere ilaç gibi gelecek. Şimdiden söyleyelim misafirler tarif isteyecek, siz adresi biliyorsunuz... :)

İlginizi Çekebilecek Listeler