Tatlı Tarifleri
 

Yumurtalı Kuşkonmazlı Milföy Tart

Hazırlama Süresi

Hazırlama Süresi

Pişirme Süresi

Pişirme Süresi

Porsiyon Sayısı

Porsiyon Sayısı

Kişi

Zorluk Derecesi

Zorluk Derecesi

Kolay

Yumurtalı Kuşkonmazlı Milföy Tart

Malzemeler


SuperFresh Milföy Hamuru
2 Adet
Kuşkonmaz
6-9 Adet
Yumurta
4 Adet
Yumurta Sarısı
1 Adet
Renderlenmiş Kaşar Peyniri
Yarım Çay Bardağı
Tuz
Yarım Çay Kaşığı
Karabiber
Yarım Çay Kaşığı

Bu sayfa farklı ve lezzetli bir tarif vermeden yapamaz, karşında Yumurtalı Kuşkonmazlı Milföy Tart! #SuperFreshleBenYaptım

Hazırlık Aşamaları


1
Kuşkonmazların saplarını ayıklayın. Tencereye yeteri kadar su koyup kaynatın. Kuşkonmazları kaynayan suya alıp dişe gelecek kıvamda olacak şekilde haşlayın.
2
Kuşkonmazları tencereden alıp soğuk su dolu bir kasede şoklayın. SuperFresh Milföy’leri derin dondurucudan çıkarıp pişirme kağıdı serdiğiniz fırın tepsisine alın ve 10 dakika bekletin.
3
Milföylerin kenar kısımlarını içe doğru kıvırın. Pişerken kabarmaması için ortasına çatal ile mini delikler yapın. Kenarlarına yumurta sarısı sürüp önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında en fazla 10 dakika (kenarları renk alana kadar) pişirin.
4
Fırından çıkardığınız milföylerin üzerine kaşar peyniri serpin. Yumurtaları kırıp tepsiyi fırına verin.
5
Yumurtalar hafif renk değiştirmeye başlayınca kenarlarına tartın boyutuna göre kestiğiniz kuşkonmazları dizin. Tuz ve karabiber serpip tekrar fırına verin. Yumurtalar istediğiniz kıvamda pişince tepsiyi fırından alıp sıcak olarak servise sunun.
6
Püf Noktası: -Milföyler fırında pişerken ortası fazla kabarırsa fırından çıkardığınızda henüz sıcakken, kaşığın tersi ile hafifçe bastırın ve ortasını düzleştirin.