Tatlı Tarifleri

Yemek zevkinize göre bu kış tatile nereye gitmelisiniz?

Bu yaz tatil yapamayanlar veya tatilin tadı damağında kalanlar toplanın! Tatil sadece yazın olmaz biliyorsunuz. Kış mevsiminin muhteşem geçtiği yerlerde rüya gibi bir tatil yapma şansınız hala var. “Peki nereye?” dediğinizi duyar gibiyiz. Cevabı testimizin sonunda :)

1

Dünya mutfağı deyince aklınıza ilk hangi mutfak geliyor?

2

Tatilden beklentiniz nedir?

3

Kışla aranız nasıl?

4

İdeal tatil partneriniz kim olur?

5

Ne tarz müziklerden hoşlanırsınız?

Testi tamamlamak için 3-5-9 numaralı soruları cevaplayın!

Sonuç:


İtalya

Siz tatilden çeşitlilik bekliyorsunuz. Yani deniz-güneş de olsun, doğa ve tarih de. Çeşidi bu kadar seviyorsanız o halde favori yiyeceğiniz de birden çok malzemesi ile pizza olmalı! O yüzden size pizzanın anavatanı İtalya’yı öneriyoruz. Hem kültürel geziler yapıp hem de Akdeniz müziklerini en güzel yerden dinleyebileceğiniz İtalya kışları bir başka güzel oluyor. Oralara kadar gittikten sonra ülkeye dönünce İtalyan havasını komşularınıza da yaşatmak istersiniz diye düşündük ve Bezelyeli-Karidesli Bruschetta’nın tarifini sizin için ekledik:

TARİFE GİT TEKRAR ÇÖZ

Sonuç:


Karadeniz

Size ağaçlar, yemyeşil ovalar ve bol oksijen olsun başka bir şey istemezsiniz. Yöresel lezzetleri seviyor ve her şeyi taze, organik tüketmek istiyorsunuz. O yüzden bu cevabı ‘Uzaklarda arama çünkü sen içimdesin’ şarkısı eşliğinde yazıyoruz Kış tatili için uzaklara hiç bakmayın. Ülkemizin en güzel bölgelerinden ‘Karadeniz’ ne güne duruyor? Hem sisli havada yürüyüş yapabileceğiniz hem de eşsiz doğayı karlar altında görebileceğiniz bir yer. Mis gibi çaylarınızı içerken size Bezelye Mücveri eşlik edecek. Tarifini de yanınızda götürün.

TARİFE GİT TEKRAR ÇÖZ

Sonuç:


Kapadokya

Nuri Bilge Ceylan’ın ‘’Kış Uykusu’’ filmini izlediyseniz Kapadokya’nın kışın da ne kadar büyüleyici olduğunu görmüşsünüzdür. İzlemediyseniz kendi kış filminizi çekmek için tatil planlarınızın başına Kapadokya’yı ekleyin. Kafa dinlemek için ideal bir yer, kafa dinlerken atıştırmalık olarak yanınızda Vişneli Çikolatalı Kurabiye almayı unutmayın. 

TARİFE GİT TEKRAR ÇÖZ

Sonuç:


Yunanistan

Anlaşılan o ki; sizin kışla aranız iyi sayılmaz. O yüzden kış tatilini sıcak yerlerde geçirmeniz de yarar var. Yunanistan bu açıdan tam size göre. Çünkü Yunan adalarında kışın da hayat devam ediyor. Kumsalda yürüyüş yapma, restoranlarda leziz yemekler yeme gibi imkanlar sınır tanımıyor. Menülerinde Ispanaklı Buğday Çorbası görüp şaşırmamanız için tarifi şuraya bırakıyoruz:

TARİFE GİT TEKRAR ÇÖZ

Öne Çıkan Testler

ABONE OLUN!

Superbiyemek.com’dan size özel seçilmiş tarifler, yazılar, videolar her gün posta kutunuza gelsin.