Tatlı Tarifleri

Mutfakta Adım Adım Bahar Temizliği

31 Mayıs 2018
Paylaş:

Adeta sanat eserleri yarattığınız o canım mutfağınızın şöyle güzel bir temizliğe mi ihtiyacı var?

Evet, mutfak temizliği karmaşık ve neredeyse tüm gününüzü alacak bir uğraştır ama gelin, tek tek maddelerle birlikte ilerleyelim. Düşündüğünüz kadar zor olmayacak.

1

Önce bi’ kabasını alın

Derinlemesine temizlik yaparken size ayak bağı olmamaları için; önce etraftaki kirli bulaşıkları yıkayın, tezgah üstlerini silin ve mutfağa ait olmayan ıvır zıvırları kaldırın.

2

Mutfaktaki kilerinizi (erzak dolabınızı) düzenleyin

Dolaplardaki tüm malzemeleri dışarı çıkarın. Tarihi geçmiş veya boşalmış ambalajları atın. Rafları güzelce silin ve düzenli bir şekilde malzemeleri tekrar raflara yerleştirin.

3

Sıra diğer raflarda

Dolap ve raflardaki her şeyi indirin ve rafları güzelce silin. Kırılmış, eskimiş, gerek duymadığınız mutfak gereçlerinizden kurtulun ve tekrar temiz raflara yerleştirin.

4

Ocak, fırın ve küçük ev aletlerini temizleyin

Özellikle ocak üstü, mutfağın en çok kir tutan yeridir. Buraları yüzey temizleyiciler ile bir güzel silin. Fırında deterjan artığı kalmamasına özen gösterin ve burayı da iyice silin. Küçük ev aletlerinin her biri farklı bir temizlik yöntemi gerektirebilir. Temizlemeden önce kullanma kılavuzlarını okuyun ve oradaki talimatlara uymaya özen gösterin.

5

Yerleri silin

Mobilya arkalarına düşen yemek artıkları büyük dertler yaratabilir, bu yüzden hareket edebilen tüm mobilyalarınızı kaldırın ve yerleri güzelce silin, yemek lekelerini çıkarın. Ee tüm bu işlerden sonra yoruldunuz ama mutfağınız da şahane oldu... Şimdi kendinizi ödüllendirme zamanı. Kendinizi hiç yormadan hazırlayabileceğiniz enfes Superfresh mini börek ve çaya ne dersiniz?

İlginizi Çekebilecek Listeler

ABONE OLUN!

Superbiyemek.com’dan size özel seçilmiş tarifler, yazılar, videolar her gün posta kutunuza gelsin.